Відомо, що далеко не кожному великому спортсмену вдається стати великим тренером. І вже зовсім одиниці стають "граючими" тренерами, які готують талановитих учнів, свідомо знаючи, що в найближчому майбутньому саме вони позбавлять свого наставника гучних титулів і звань. До числа цих небагатьох ставився і заслужений майстер спорту, заслужений тренер СРСР Володимир Волков. Його спортивна молодість припала на роки війни, і першого значного успіху Володимир домігся лише в 1946 р., коли було йому вже 25 років. На чемпіонаті країни Волков вперше став призером в змаганнях десятиборців. Але вже на наступному чемпіонаті СРСР московський динамівець в завзятій боротьбі з срібним призером чемпіонату Європи 1946 Сергієм Кузнєцовим встановив всесоюзний рекорд-7159 очок і вперше став чемпіоном країни. Результат Волкова виявився кращим у світі в цьому році. Так в компанії найсильніших десятиборців країни з'явився ще один могутній атлет. Ні, Володимир не відрізнявся особливими фізичними даними, але був людиною творчою, які шукають, високоерудований, а головне-володів характером бійця. Волков чотири рази ставав чемпіоном СРСР у десятиборстві, а всього на чемпіонатах країни завоював 11 нагород, двічі встановлював всесоюзні рекорди.

У 1952 р.

Волков зайняв 4-е місце на XV Олімпійських іграх. Випередивши всіх європейців, він пропустив вперед лише трьох американців. А через кілька місяців відбулася зустріч, в чому змінила подальший шлях Волкова в спорті. Випадково, в поїзді, Волков познайомився з 21-річним студентом Московського обласного педагогічного інституту Василем Кузнєцовим. В кінці неквапливого дорожнього розмови Волков запросив Кузнєцова тренуватися разом. Менш ніж за півроку спільних занять Кузнєцов майже на півтори тисячі очок поліпшив особисте досягнення і вперше став чемпіоном СРСР. На п'єдесталі пошани вони стояли поряд, учень став чемпіоном, а вчитель-бронзовим призером. Їх суперництво продовжувалося ще рік. У 1954 р. Волков в останній раз стартував на чемпіонаті СРСР в десятиборстві. Йому йшов уже 34-й рік. Але Володимир виступав з підйомом і став срібним призером. А переміг знову його учень, на десятиліття став одним з найсильніших багатоборців світу. І вів його до нових перемог і рекордів заслужений тренер СРСР Володимир Волков.