- Чи правомірні вимоги місцевої адміністрації до садівничих товариств (СНТ) про необхідність переоформити право постійного користування земельною ділянкою на право оренди або придбати цю землю у власність до 01.01.2006 р.?

- Питання про граничний термін приватизації - один з основних, що хвилюють садівників неприватизованих земельних ділянок. Дані вимоги засновані на п. 2 ст. 3 Федерального закону РФ від 25.10.01 № 137-ФЗ "Про введення в дію Земельного кодексу Російської Федерації", згідно з яким юридичні особи зобов'язані переоформити право постійного безстрокового користування земельними ділянками на право оренди земельних ділянок або придбати земельні ділянки у власність за своїм бажанням до 01.01.2006 р. у відповідності з правилами ст. 36 Земельного кодексу РФ. Слід звернути увагу на те, що

1) у даній статті йдеться тільки про юридичних осіб, тобто про СНТ і їх праві на землі загального користування;

2) згадана ст. 36 ЗК РФ відноситься до тим юридичним особам, у власності яких знаходяться будинки, будівлі, споруди. Однак майно загального користування, що перебуває на території СНТ, не обов'язково є власністю товариства як юридичної особи. Найчастіше суб'єктами права власності на ці об'єкти є члени товариства - коли дані будови, споруди створювалися за рахунок членських внесків, рідше власником є ??саме товариство - якщо використовувались кошти спеціального фонду.

3) громадяни, які мають акти про право безстрокового користування земельною ділянкою, можуть не турбуватися: зазначена вимога до них не має відношення, можливість приватизації в такому випадку терміном не обмежується.

Таким чином, якщо у товариства немає документа про передачу земель загального користування у власність, а будівлі , будови, споруди, розташовані на цих землях, знаходяться у власності самого товариства як юридичної особи, необхідно обов'язково переоформити право на землю до 01.01.2006 р.

- Приватизація землі садівниками і раніше безкоштовна?

- Так, згідно з п. 5 ст. 20 ЗК РФ громадяни, які мають земельні ділянки на правах постійного (безстрокового) користування, мають право одноразово безкоштовно придбати їх у власність, при цьому стягування додаткових сум, крім зборів, встановлених федеральними законами, не допускається.

- Визначено Чи максимальний розмір земельної ділянки, яка може бути безкоштовно приватизований садівниками?

- Закон Ленінградської області від 29.10.2003 р.

№ 83-ОЗ "Про граничні розміри земельних ділянок, що надаються громадянам у власність із земель, що перебувають у державній або муніципальній власності "встановив, що цей розмір становить 0,12 гектара і що до розмежування державної власності на землю безкоштовне надання земельних ділянок громадянам для ведення садівництва здійснюється на підставі актів органів місцевого самоврядування.

- В останні два місяця мусуються чутки про прийдешні зміни земельного законодавства, що спрощують процедури придбання громадянами землі у власність. На чому вони засновані і поширяться ці зміни на членів СНТ?

- Мова йде про законопроект Уряду РФ, який містить нову редакцію ст. 28 Закону "Про садівничих, городницьких і дачних некомерційних об'єднаннях громадян", який регламентує порядок надання у власність членів СНТ земельних ділянок. Встановлено, що передача земель загального користування як у власність садівничого об'єднання, так і у спільну сумісну власність членів СНТ здійснюється безкоштовно, незалежно від того, чи використовували дані громадяни право на одноразове безкоштовне придбання земельних ділянок. Передбачено, що у разі, якщо не тільки землі загального користування, але і весь земельний наділ цілком надано садівничому об'єднанню на праві постійного (безстрокового) користування, його члени мають право одноразово безкоштовно придбати у власність земельні ділянки (за чинним законом у таких випадках реалізувати право на безкоштовну приватизацію громадяни не можуть). Допускається невідповідність площі земельної ділянки, зазначеної в проекті меж земельної ділянки, площі земельної ділянки, зазначеної в проекті організації і забудови території садівництва. Встановлено, що громадянину не може бути відмовлено у затвердженні проекту меж земельної ділянки в зв'язку з відсутністю проекту організації і забудови садівництва. Всі матеріали по темі на www.zagorod.spb.ru


Статьяполучена: www.Zagorod.spb.ru

Детальніше »