Інтернет-журнал Metrinfo.Ru Бельгія: чому фламандські квартири ростуть в ціні швидше валлонських Трудові метри: як правильно зняти офіс Прогноз-2008: цінами передбачили скромне зростання Купите острів: сотка дешевше, ніж в Сочі "Сталінки": еліта - в минулому, історія - в сьогоденні Дорога на Дмитров: покупця манить велика вода Подвійнаіпотека- капкан або спосіб зберегти власність? Всі статті журналу

У мене помер тесть, моя дружина - його дочка - єдина спадкоємиця. Підкажіть, будь ласка, які документи потрібні для оформлення спадщини? І куди звертатися, якщо частина нерухомості - дача тестя - знаходиться в Підмосков'ї, а інша частина -квартира, в якій він був прописаний, - в Москві.
З повагою А.А.
Місцем відкриття спадщини і відповідно місцем його оформлення є останнє місце проживання спадкодавця (ст. 1115 Цивільного кодексу РФ).
Таким чином, вашій дружині потрібно звертатися до нотаріуса за місцем знаходження квартири її батька - в Москві.
Для оформлення спадщини потрібні:
свідоцтво про смерть батька-спадкодавця,
паспорт дружини і її свідоцтво про народження, що підтверджує родинний зв'язок з батьком,
документи, що підтверджують право власності батька-спадкодавця нанерухомість- свідоцтва про право власності на квартиру, заміський будинок і ділянку.
! Зверніть увагу: повноцінними документами про право власності визнаються у тому числі свідоцтва так званих "старих" зразків (на блакитних, рожевих бланках) - всі вони мають юридичну силу у відповідності зі ст. 6 Закону про реєстрацію прав нанерухомістьі угод з нею;
документи, що містять характеристики об'єктів нерухомості: експлікація і план міської квартири з БТІ, техпаспорт заміського будинку (також оформляється БТІ), кадастровий план дачної земельної ділянки;
довідки про вартість нерухомості (потрібні для визначення нотаріального тарифу за видачу свідоцтва про право на спадщину).

Довідки про вартість квартири і будинки можна отримати в БТІ, про кадастрової вартості ділянки - в територіальному органі Федерального агентства по кадастру об'єктів нерухомості (Роснедвіжімості) за місцем знаходження ділянки.
Чи перейде дочки неприватизованаквартирабатька
Мій батько отримав однокімнатну квартиру після розлучення з моєю мамою. Через деякий час він одружився і прописав до себе нову дружину. Квартира неприватизована. Потім дружина від нього пішла, рік з ним не жила, але на розлучення не подавали. У той час з батьком у квартирі жила я, ми вели спільне господарство. Потім батько помер. Коли його поховали, повернулася дружина і вигнала мене з квартири. Чи маю я право на квартиру як єдина дитина свого батька? Які дії можна зробити, якщо пройшло 3 роки?
Спасибі. Динара.
Ви могли б претендувати на квартиру, якщо б були зареєстровані в ній за місцем проживання ("прописані"). Тоді ви мали б право як на користування житлоплощею, тобто на проживання, так і на участь в приватизації і отримання частки у праві власності на квартиру.
Однак, по всій видимості, ви жили з батьком без офіційного вселення та реєстрації. До речі, якщо ви повнолітня, то для процедури реєстрації було б необхідна згода всіх мешканців, у тому числі нової дружини батька.
Якщо ви вели спільне господарство, не будучи офіційно всесвіту, то, на жаль, не маєте права на житлоплощу. Після смерті батька єдиним наймачем неприватизованого житла (квартиронаймачки) стає зареєстрована в квартирі мачуха.
Що стосується вашого спорідненості з батьком - колишнім власником квартири, то воно мало б значення, якби житло було приватизоване. Тоді право власності на квартиру переходило б у спадщину і розподілялося б між вами і мачухою як спадкоємцями першої черги.


Ганна Добрюха Комсомольская правда
Стаття про недвіжімостіполучена: IRN.RU

Детальніше »