26.03.12 12:53Нікітіна К. Г.
Джерело: Журнал "Облік в туристичній діяльності"

Фінансисти погодилися, що витрати на придбання та монтаж рекламної конструкції можна списати. Але це можливо тільки при дотриманні ряду умов ...

Що вважається рекламою

Поняття "реклама" наведено у пункті 1 статті 3 Федерального закону від 13 березня 2006 р. № 38-ФЗ "Про рекламу". Отже, реклама - це інформація, поширена будь-яким способом, в будь-якій формі і з використанням будь-яких коштів, адресована невизначеному колу осіб та спрямована на привернення уваги до об'єкта рекламування, формування або підтримка інтересу до нього і його просування на ринку.

Зовнішня реклама?

Аналіз статті 19 Закону "Про рекламу" дозволяє зробити такий висновок. До зовнішньої належить реклама, що розміщується з використанням щитів, стендів, будівельних сіток, перетяжок, електронних табло, повітряних куль, аеростатів і інших технічних засобів, які монтуються на зовнішніх стінах, дахах і інших елементах будинків, будівель, споруд або поза ними, а також на зупинках громадського транспорту.
Виходячи з цього, банери, розтяжки і тому подібні рекламні носії, які розміщуються всередині торгових центрів, будівель, павільйонів, до зовнішньої реклами не відносяться. Але це все ж реклама.

Інформаційні вивіскиВивіска вивісці ворожнечу. На це звертає увагу Мінфін Росії в листі від 14 грудня 2011 № 03-03-06/1/821.
Так, пункт 1 статті 9 Закону РФ від 7 лютого 1992 р. № 2300-1 "Про захист прав споживачів "зобов'язує виробника (виконавця, продавця) довести до відома споживача, шляхом розміщення на вивісці, відомості про фірмовому найменуванні (найменування) своєї організації, її місцезнаходження (адресу) і режим роботи. І в пункті 18 інформаційного листа Президії ВАС РФ від 25 грудня 1998 р. № 37 "Огляд практики розгляду спорів, пов'язаних із застосуванням законодавства про рекламу" пояснюється ось що. Відомості, поширення яких за формою і змістом є для юрособи обов'язковим на підставі закону або звичаю ділового обороту, не відносяться до рекламної інформації незалежно від манери їх виконання на вивісці. Тому Мінфін Росії робить висновок, що вказівка ??на будівлі за місцезнаходженням організації її найменування, адреси та режиму роботи є обов'язковою вимогою, що пред'являються до вивісці. Значить, витрати на виготовлення такої вивіски не відносяться до витрат на рекламу.
Податковий облік рекламних витратВитрати на зовнішню рекламу, включаючи виготовлення рекламних стендів і щитів, з урахуванням положень пункту 4 статті 264 Податкового кодексу РФ відносяться до рекламних.
Відповідно до підпункту 28 пункту 1 статті 264 Податкового кодексу РФ такі витрати вважаються іншими.
Нормування витрат
Витрати на виготовлення і монтаж (демонтаж) рекламної конструкції відносяться до ненормованих рекламним витрат (постанова ФАС Північно-Західного округу від 12 березня 2008 р.

№ А21-3735/2006).
А ось витрати на розміщення рекламних банерів, стендів всередині будівель (те, що не є зовнішньою рекламою) відносяться до витрат на інші види реклами. Тому вони приймаються для цілей оподаткування (при загальному режимі, і при "спрощенці") у розмірі, що не перевищує 1 відсотка виручки від реалізації в звітному періоді, в якому такі витрати були здійснені (лист Мінфіну Росії від 26 січня 2012 № 03 - 03-06/1/34).>| При "спрощенку" рекламні витрати приймаються на підставі підпункту 20 пункту 1 статті 346.16 Податкового кодексу РФ. |<
Амортизація рекламних конструкцій
Іншим важливим моментом при прийнятті витрат на зовнішню рекламу є те , підлягає рекламна конструкція амортизації чи ні. Від цього залежатиме порядок списання витрат.
Для податкових цілей амортизируемим зізнається майно зі строком корисного використання більше 12 місяців і первісною вартістю більше 40 000 руб. (П. 1 ст. 256 Податкового кодексу РФ). Якщо рекламна конструкція відповідає таким вимогам, то до витрат на рекламу відносяться відповідні амортизаційні відрахування, нараховані у відповідності з діючим порядком, з урахуванням положень статті 258 Податкового кодексу РФ.
Нагадаю, що, згідно з положеннями статті 258 Податкового кодексу РФ, амортизується майно розподіляється по амортизаційних групах відповідно до термінів його корисного використання. Ними визнається період, протягом якого об'єкт основних засобів або нематеріальних активів служить для виконання цілей діяльності платника податків.
Строк корисного використання визначається платником податку самостійно на дату введення в експлуатацію даного об'єкта (з урахуванням класифікації основних засобів).
Таким чином, якщо рекламна конструкція використовується менше року (у зв'язку з особливостями експлуатації, створенням для якоїсь спеціальної кампанії, наприклад виставки, обмеженою у часі), то до основного засобу вона не відноситься і амортизації не підлягає. Податкові органи, звісно, ??можуть зайняти іншу позицію. Однак у цьому випадку саме вони повинні будуть довести, що рекламна конструкція використовувалася більше року. Така позиція висловлена, зокрема, ФАС Північно-Західного округу в постанові від 2 липня 2007 р. № А26-5063/2006-28. У разі, коли майно до амортизується не відноситься, витрати на виготовлення і монтаж (демонтаж) зовнішньої реклами враховуються у складі інших одноразово.
Важливо запам'ятатиРекламні витрати приймаються в цілях оподаткування прибутку та при "спрощенці". Однак деякі з них нормуються (наприклад, витрати на розміщення вивісок всередині будівель).

Стаття надрукована в журналі "Облік туристичної діяльності" № 3, березень 2012


Стаття отримана: Клерк.Ру

Детальніше »