Журнал "Облік в туризмі"/

Як відомо, платниками ПДФО визнають громадян, які є податковими резидентами Росії, а також які не є резидентами нашої країни, але одержують доходи від джерел у РФ. Працівники ж туристичних фірм найчастіше виїжджають на роботу за кордон (терміном більше півроку). А в цьому випадку співробітник вже може бути визнаний податковим нерезидентом. Про оподаткування доходів таких фахівців ми і розповімо в нашій статті.

Хто є податковим резидентом?

У пункті 2 статті 207 Податкового кодексу РФ роз'яснено, хто є податковим резидентом нашої країни. Це фізичні особи, що фактично знаходяться в Росії не менше 183 календарних днів протягом 12 наступних поспіль місяців. Причому цей період не переривається, коли громадянин виїжджає з країни для короткострокового лікування або навчання. Короткочасним буде вважатися виїзд на термін менше шести місяців.

Тому щоб визначити, чи є фізична особа податковим резидентом чи ні, необхідно враховувати будь-який безперервний 12-місячний період.

Такі ж роз'яснення наведені в листі Мінфіну Росії від 27 квітня 2007 р. № 03-04-06-01/132.

Зверніть увагу: якщо громадянин виїжджає за кордон у відпустку або відрядження, то ці дні не враховуються при підрахунку часу знаходження в Російській Федерації.

Приклад 1

Працівник туристичної фірми працював за кордоном у період з січня по листопад 2007 року.

Отже , в 2007 році він не буде визнаватися російським податковим резидентом.

Такий статус він зможе отримати в 2008 році після того, як термін його знаходження в Російській Федерації, починаючи з дати, коли він повернеться в Росію в листопаді 2007 року, складе 183 календарних дні протягом 12 наступних поспіль місяців.

Врахуйте: при визначенні податкового статусу в розрахунок береться тільки фактичний час перебування фізичної особи в Російській Федерації.

Наміри громадянина щодо часу знаходження на території Росії при визначенні його податкового статусу в розрахунок не приймаються.

Якщо податковий статус працівника турфірми змінений

Припустимо, турфірма утримувала з доходів працівника податок за ставкою 13 відсотків.

Але потім спеціаліст був направлений на постійну роботу за кордон і його податковий статус змінився. Що робити?

У цьому випадку всі суми утриманого податку слід врахувати в якості переплати. Залік або повернення надміру сплаченого податку проводиться у порядку, встановленому статтями 78 і 231 Податкового кодексу РФ. Про це повідомили фахівці Мінфіну Росії в листі від 12 січня 2007 р. № 03-04-06-01/1.

Приклад 2

Працівник турфірми ТОВ "Схід" Григор'єв В.В. був направлений на роботу за кордон на термін більше 183 днів з 12 наступних поспіль місяців. У цьому випадку належна фахівцеві зарплата не буде визнаватися його доходом, отриманим від джерел в Російській Федерації. Адже відповідно до підпункту 6 пункту 3 статті 208 Податкового кодексу РФ винагороди за виконання трудових обов'язків за межами Росії для цілей

оподаткування відносяться до доходів, які отримані від джерел за межами РФ.

Таким чином, винагорода Григор'єва не обкладається податком на доходи фізичних осіб. Оподаткування таких доходів здійснюється відповідно до законодавства країни перебування (лист УФНС Росії по м. Москві від 8 вересня 2005 р. № 28-11/63935).

Отже, ТОВ "Схід" не визнається податковим агентом. Тому обов'язки по вирахуванню, утриманню і сплаті ПДФО, а також за поданням в податкові органи відомостей про доходи, отримані працівником від джерел за межами Росії, у компанії не виникає.


Стаття отримана: Клерк.Ру

Детальніше »