ІА "Клерк.Ру".Відділ новин/

Матеріал надано довідково-правовою системою "Консультант Плюс".

Платити Чи ЕНВД, їли фірма торгує вроздріб по безналу і має магазини площею більше 150 квадратних метрів?

Фірма або підприємець можуть вести діяльність у різних регіонах. Більш того, у них може бути кілька торгових точок - орендованих або власних. Якщо це стаціонарні магазини, то для цілей обчислення ЕНВД необхідно визначити їх площу. Адже для роздрібної торгівлі Податковий кодекс встановлює обмеження - площа торгового залу не повинна перевищувати 150 квадратних метрів.

Згідно зі статтею 346.27 Податкового кодексу, торгову площу визначають "на основі інвентаризаційних і правовстановлюючих документів". Прикладом таких документів можуть слугувати договір купівлі-продажу або оренди нежитлового приміщення, технічний паспорт на приміщення, плани, схеми, експлікації і т. п. Якщо фірма (підприємець) має кілька торгових точок, то виникає питання, як розрахувати згадане вище обмеження.

Багато, наприклад, вирішують його по-своєму - платять ЕНВД вибірково по тих об'єктах, площа яких не більше 150 квадратних метрів.

У підпункті 4 пункту 2 статті 346.26 Податкового кодексу написано, що площа не повинна перевищувати 150 квадратних метрів по кожному об'єкту організації торгівлі. Що це означає? Відповідь податківці дали в своєму листі від 1 серпня 2003 р. № 22-2-14/1757-АБ026. Так, якщо є перевищення хоча б по одному магазину, фірма чи підприємець не платять ЕНВД в цілому по всіх об'єктах. Їх діяльність оподатковується в загальновстановленому порядку. При цьому неважливо, в якому регіоні розташований "зайвий" магазин.

Незалежно від того, введений в цьому регіоні ЕНВД чи ні, фірма вибуває з числа платників єдиного податку.

Приклад

Фірма має мережу роздрібних магазинів "Ріг достатку" в Московському регіоні . У Москві знаходяться два магазини площею 120 і 170 квадратних метрів. У Московській області розташовані також два магазини площею 80 і 130 квадратних метрів. Один з наявних магазинів перевищує встановлене обмеження. Отже, фірма не вправі платити ЕНВД.

Ще одне питання податкові інспектори розглянули в іншому своєму листі - від 4 вересня 2003 р. № 22-2 - 26/1962-АС207. Йдеться про ситуацію, коли фірма або підприємець сплачують єдиний податок на поставлений дохід, так як ведуть роздрібну торгівлю, але при цьому ще продають товари за безготівковим розрахунком. З метою обчислення ЕНВД роздрібною торгівлею вважаються торгівля товарами і надання послуг покупцям за готівку. Отже, безготівкові форм розрахунків не підпадають під цей податковий режим і вважаються самостійним видом діяльності.

При поєднанні обох форм розрахунків фірма або підприємець зобов'язані вести окремий облік майна, зобов'язань і господарських операцій за різними видами діяльності.

При цьому розподіл загальногосподарських і позареалізаційних витрат податківці рекомендують робити пропорційно виручці, отриманої від кожного виду діяльності.

Якщо необхідний окремий облік майна, то, по ідеї, треба ділити і площа торгового залу. Однак МНС протестує проти такого підходу і говорить, що при сплаті ЕНВД з роздрібної торгівлі треба враховувати всю площу торгового залу.


Стаття отримана: Клерк.Ру

Детальніше »