Матеріал наданий компанією "Аудит МСК"/

Фахівці компанії "Аудит МСК" продовжують ділитися досвідом вирішення питань, що виникають у співробітників фінансових служб підприємств. Дана публікація буде присвячена питанню про надлишки, виявлені при інвентаризації. Чи включаються до складу витрат з метою обчислення податку на прибуток амортизаційні відрахування по основних засобів, виявленим в результаті інвентаризації? Чи може організація в разі реалізації такого майна врахувати його вартість у складі витрат з податку на прибуток?

На дане питання відповів Департамент податкової і митно-тарифної політики Листом від 15 лютого 2008 р. N 03-03-06/1/97.
Відповідно до п. 1 ст. 256 НК РФ амортизируемим майном визнаються майно, результати інтелектуальної діяльності та інші об'єкти інтелектуальної власності, які знаходяться у платника податків на праві власності (якщо інше не передбачено гл. 25 НК РФ), використовуються ним для отримання прибутку і вартість яких погашається шляхом нарахування амортизації. Амортизируемим майном визнається майно зі строком корисного використання більше 12 місяців і первісною вартістю більше 20 000 руб.

Порядок визначення первісної вартості амортизується майна встановлений ст. 257 НК РФ. Первісна вартість основного засобу визначається як сума витрат на його придбання (а в разі, якщо основний засіб отримано платником податків безоплатно, - як сума, в яку оцінено таке майно відповідно до п. 8 ст. 250 НК РФ), спорудження, виготовлення, доставку та доведення до стану, в якому воно придатне для використання, за винятком податку на додану вартість і акцизів, крім випадків, передбачених Кодексом.

Вартість майна, виявленого в результаті інвентаризації, враховується у складі позареалізаційних доходів на підставі п .

20 ст. 250 НК РФ.

Відповідно до п. 2 ст. 248 НК РФ для цілей гл. 25 Кодексу майно (роботи, послуги) або майнові права вважаються отриманими безоплатно, якщо отримання цього майна (робіт, послуг) або майнових прав не пов'язане з виникненням у одержувача обов'язку передати майно (майнові права) передає особі (виконати для передавального особи роботи, надати передавальному особі послуги).

При цьому, оскільки при виявленні в результаті інвентаризації основних засобів відсутня передавальна сторона, такі основні засоби для цілей оподаткування прибутку не визнаються безоплатно отриманими.

Порядок визначення первісної вартості основних засобів, виявлених при проведенні інвентаризації, а також можливість амортизації таких основних засобів Кодексом не встановлено.

При реалізації основних засобів, виявлених в результаті інвентаризації, доходи від реалізації враховуються для цілей оподаткування прибутку відповідно до ст. 249 НК РФ. При цьому відповідно до ст. 268 НК РФ платник податків має право зменшити отримані доходи від реалізації основних засобів на суму витрат, пов'язаних з їх реалізацією. При цьому ринкова вартість основних засобів на дату їх виявлення для цілей оподаткування прибутку не може бути прийнята у зменшення отриманих прибутків від реалізації.

Аудитори Компанії "Аудит МСК".


Компанія "Аудит МСК "пропонує послуги в сфері аудиту, бухгалтерського обліку, податкового, юридичного та фінансового консультування.
Сайт компанііhttp ://www.auditmsk.ru/
Стаття отримана: Клерк.Ру

Детальніше »