Облік в медицині/

На питання, які пов'язані з оплатою праці медичних працівників, відповідає Борис Олексійович Чижов, начальник відділу з питань соціального обслуговування Федерального агентства по охороні здоров'я і соціальному розвитку.

Яка тривалість робочого часу у медичних працівників, чиї посади і спеціальності не включені до переліків, наведені в постанові Уряду РФ від 14 лютого 2003 р. № 101 та додатках до нього?

Тривалість робочого часу в таких працівників - 39 годин на тиждень.

Особливості праці медичних працівників визначені статтею 350 Трудового кодексу РФ. У цій статті для них передбачена скорочена тривалість робочого часу - не більше 39 годин на тиждень.

В залежності від посади та (або) спеціальності тривалість робочого часу медпрацівників визначається Урядом Російської Федерації.

У постанові Уряду РФ від 14 лютого 2003 р. № 101 та додатках до нього для ряду медичних працівників визначена тривалість робочого часу в розмірі 36, 33, 30 і 24 години на тиждень.

Медпрацівники, чиї посади і спеціальності там не вказані, повинні трудитися 39 годин на тиждень.

Як слід оплачувати чергування вдома лаборанта-біохіміка?

Для середнього медичного персоналу закладів охорони здоров'я, до якого відноситься лаборант, "чергування вдома" можуть вводитися у відповідності з пунктом 7.1 Положення про оплату праці працівників охорони здоров'я, яке затверджене наказом МОЗ Росії від 15 жовтня 1999 р. № 377.

Ці чергування вводяться в межах балансу робочого часу відповідних працівників за обліковий період, за основною посадою і посадою, займаною за сумісництвом. Час, витрачений на чергування, як у денний, так і в нічний час ураховується як півгодини за кожну годину чергування.

У разі виклику працівника в установу час, витрачений на надання медичної допомоги, оплачується з розрахунку посадового окладу лікаря або середнього медичного працівника за фактично відпрацьовані години з урахуванням часу переїзду.

Доплата за роботу в нічний час проводиться тільки за фактичний час, витрачений на надання медичної допомоги з урахуванням часу переїзду.

У якому розмірі оплачувати роботу чергового лікаря у вихідні дні?

При вирішенні питань про оплату роботи (чергування) лікарів у вихідні та святкові дні слід керуватися циркулярним листом МОЗ СРСР, Держкомпраці СРСР, Мінфіну СРСР І ВЦРПС від 4 травня 1990 р.

№ 01-14/5-24. Там сказано, що оплата праці (чергувань) понад місячну норму робочого часу у вечірній і нічний час залежить від того, в які дні виконується робота. У звичайні дні тижня вона оплачується в одинарному розмірі, а у вихідні та святкові дні - у подвійному розмірі.

У тих випадках, коли чергування медпрацівника в межах місячної норми робочого часу припадає на недільний день, йому надається вихідний день за графіком - в будь-який день тижня.

Чи потрібно враховувати кваліфікаційні категорії за клінічними спеціальностями головного лікаря та його заступників при визначенні їх розряду за ЄТС?

Кваліфікаційна категорія повинна враховуватися при визначенні розряду оплати праці Єдиної тарифної сітки медичних і фармацевтичних працівників, якщо вони трудяться за фахом, по якій їм присвоєна кваліфікаційна категорія. Про це сказано в пункті 3.13 Положення про оплату праці працівників охорони здоров'я, затвердженого наказом МОЗ Росії від 15 жовтня 1999 р. № 377. При цьому лікарям - керівникам структурних підрозділів кваліфікаційна категорія враховується, коли спеціальність, за якою їм присвоєна кваліфікаційна категорія, відповідає профілю очолюваного підрозділу.

При присвоєнні розряду лікарям - керівникам лікувально-профілактичних закладів (амбулаторно-поліклінічних закладів, що входять на правах структурних підрозділів до складу цих установ) та їх заступникам - кваліфікаційна категорія буде враховуватися за фахом "Соціальна гігієна і організація охорони здоров'я" або з клінічної спеціальності.


Стаття отримана: Клерк.Ру

Детальніше »