Автор: О. Хмельовської
Джерело: журнал "Головна книга. Конференц-зал" (подивитися всі статті)

Перед вами додатковий матеріал до звіту про семінар "ПДВ у рішеннях вищих судів" (лектор - А.І. Дибов), який був проведений видавництвом "Головна книга". Стаття являє собою короткий огляд судової практики по одній з проблем, розглянутих в ході семінару.

Чи обов'язкові уніфіковані форми первинних облікових документів, якщо вони не були офіційно опубліковані?

ТАК

НІ

Всі господарські операції повинні оформлятися первинними обліковими документамі.Первічние документипрінімаются до обліку, якщо вони складені за формою, що міститься в альбомах уніфікованих форм первинної облікової документації, а
документи, форма яких не передбачена в цих альбомах, повинні містити реквізити, передбачені законодавством<1>.
Розробляє і затверджує альбоми уніфікованих форм первинних облікових документів Росстат (раніше - Держкомстат Росії)<2>.
Нормативні правові акти федеральних органів виконавчої влади підлягають офіційному опублікуванню протягом десяти днів після дня їх реєстрації Мін'юстом Росії. Нормативні правові акти федеральних органів виконавчої влади, не
пройшли державну реєстрацію, а також зареєстровані, але не опубліковані в установленому порядку, не тягнуть правових наслідків, як не вступили в силу, і не можуть служити підставою для регулювання відповідних правовідносин, застосування санкцій за невиконання містяться в них приписів. На зазначені акти не можна посилатися при вирішенні суперечок<3>.

Акти Росстату, які стверджують уніфіковані форми первинної облікової документації, в державній реєстрації не потребують, а значить,
опублікування для них необов'язково.

Якщо акти Росстату не підлягають реєстрації і опублікуванню, як не зачіпає права і обов'язки юридичних та фізичних осіб, то форми первинних облікових документів, затверджені ними, не є обов'язковими.

ПРАКТИКА

ПРАКТИКА

ФАС Поволзької округу

3 рішення<4>

ФАС Північно-Західного округу

від 11.01.2008 N А56-5204/2007

Тринадцятий арбітражний апеляційний суд

2 рішення<5>

Дев'ятий арбітражний апеляційний суд

2 рішення<6>

Арбітражний суд м.

Москви

4 рішення<7>

РАЗОМ: 0

РАЗОМ: 12

------------ -------------------
<1>пп. 1, 2 ст. 9 Федерального закону від 21.11.96 N 129-ФЗ "Про бухгалтерський облік"
<2>п. 2 Постанови Уряду РФ від 08.07.97 N 835; п. 5.5 Положення про Федеральну службу державної статистики, утв. Постановою Уряду РФ від 02.06.2008 N 420
<3>ч. 3 ст. 15 Конституції РФ; пп. 9, 10 Указу Президента РФ від 23.05.96 N 763 "Про Порядок опублікування і набрання чинності актами Президента Російської Федерації, Уряду Російської Федерації і нормативних правових актів федеральних органів виконавчої влади"
<4>см. Постанова від 15.07.2008 N А55-16119/07 від 19.06.2008 N А55-13067/07 від 04.03.2008 N А55-11632/2007
<5>см. Постанови від 30.01.2009 N А56-15047/2008, від 25.12.2008 N А56-21728/2008
<6>см. Постанови від 31.07.2008 N 09АП-7885/2008-АК, від 26.03.2007 N 09АП-1769/2007-АК
<7>см. Рішення від 04.06.2007 N А40-17914/07-139-101, від 28.05.2007 N А40-13630/07-140-81, від 12.04.2007 N А40-4788/07-115-58, від 31.08.2005 N А40-33045/05-90-264

Вперше опубліковано у виданні "Головна кніга.Конференц-зал" 2009, № 04


Стаття отримана: Клерк.Ру

Детальніше »