Облік в медицині № 2, 2004

До редакції надходить багато листів від бухгалтерів медичних організацій, що перейшли на спрощену систему оподаткування. Відповісти на найбільш часто зустрічаються питання ми попросили Валентину Костянтинівну Мареева, консультанта департаменту податкової політики Мінфіну Росії.

- Валентина Костянтинівна, медична організація, яка перейшла на "спрощенку", повинна визнавати дохід у момент отримання грошей . Як організація повинна визначити дохід за отриманим від страховика авансу, якщо в наступному звітному періоді їй доведеться повернути частину отриманого авансу?

- У організацій, які застосовують спрощену систему оподаткування, попередня оплата, отримана в рахунок відвантаження товарів (аванс), є об'єктом оподаткування в тому податковому періоді, коли вона отримана. Адже датою отримання доходів визнається день надходження коштів на рахунки організації в банку або в касу, а також отримання іншого майна або прав на нього. Це встановлено статтею 346.17 Податкового кодексу РФ з урахуванням положень статті 273 кодексу.

Слід, правда, мати на увазі, що якщо покупець у наступному звітному періоді поверне аванс, то доходи організації в цілях оподаткування зменшаться на цю суму. І це потрібно відобразити в книзі обліку доходів і витрат та податкової декларації за відповідний звітний період.

- Чи можуть медичні організації, що визначають базу по єдиному податку як доходи за вирахуванням витрат, зменшити базу на вартість послуг , які виконували інші медорганізацій?

- Так, цілком. Адже до матеріальних витрат платника податку відноситься також придбання робіт і послуг, виконаних сторонніми організаціями. Це передбачено підпунктом 6 пункту 1 статті 254 Податкового кодексу РФ. Але за умови, що всі ці витрати будуть обгрунтовані і документально підтверджені.

- Якщо організація визначає базу по єдиному податку так само - як доходи за вирахуванням витрат, чи вправі вона зменшити податкову базу на витрати на атестацію медичних працівників?

- Ні.

Оскільки таких витрат немає в статті 346.16 Податкового кодексу РФ - в переліку витрат, на які платник податків вправі зменшувати отримані доходи. Цей перелік є вичерпним і закритий.

- А зменшити базу на вартість медичної ліцензії - при тому ж методі визначення єдиного податку?

- На жаль, немає. Адже такий витрата не передбачений в статті 346.16 Податкового кодексу РФ.

- Як потрібно сплачувати мінімальний податок: за підсумками звітного року або за підсумками податкового періоду?

- За підсумками податкового періоду, тобто за рік. Оскільки мінімальний податок не додатковий до єдиного податку, а по суті лише одна з його форм. Він був введений в Податковий кодекс РФ для забезпечення мінімальних гарантій по пенсійному, соціальному і медичному забезпеченню тим працівникам, чиї підприємства перейшли на спрощену систему оподаткування.

- Медична організація в 2003 році платила авансові платежі по єдиному податку. За підсумками податкового періоду сплачений мінімальний податок. Як вона може зменшити базу по єдиному податку в 2004 році на різницю між мінімальним податком і сумою податку за 2003 рік, обчисленої в загальному порядку?

- Підприємство має право в наступні податкові періоди включити суму різниці між сумою сплаченого мінімального податку і сумою податку, обчисленої в загальному порядку, до витрат при обчисленні податкової бази, в тому числі збільшити суму збитків, які можуть бути перенесені на майбутнє. Про це сказано в статті 346.18 Податкового кодексу РФ.


Стаття отримана: Клерк.Ру

Детальніше »