У листі УМНС по м. Москві від 4 серпня 2004 р. № 28-11/51176 московські податківці ще раз нагадали, з якою премії потрібно нарахувати ЕСН. Не забули вони і про компенсації за затримку заробітної плати. Схоже, чиновники не пам'ятають своїх же зовсім недавніх листів.

Воістину гамлетівське питання намагаються вирішити в черговий раз податківці. "Платити чи не платити ЕСН з премій - ось в чому питання", - сказав би шекспірівський герой, якби працював бухгалтером в нашій країні. Але якщо серйозно, чергове думку працівників податкового відомства з цієї проблеми знову викликає подив.

Всім зрозуміло, що якщо премії прописані в наказі або трудовому договорі, вони зменшують базу по податку на прибуток. А значить, включаються до бази по єдиному соціальному податку. Чиновники знову навіщось це довели в своєму листі.

Разом з тим платників податків хвилює питання про тих преміальних виплатах, які не закріплені жодним внутрішнім документом. Може ж людина отримати нагороду на честь 8 березня або за героїчний вчинок під час аварії? Тим більше зовсім недавно столичне податкове відомство відзначало, що навіть якщо виплати співробітникові не зменшують податкову прибуток, ЕСН в деяких випадках нарахувати доведеться. Це думка вони виклали у своєму листі № 28-08/42923.

Чиновники порахували, що звільнити від ЄСП треба тільки ті суми, про які прямо каже 25 глава кодексу. Тобто з податкової бази випадають виплати, які прямо пойменовані в статті 270 Податкового кодексу. У такому випадку, якщо компенсація чи відпустка оплачені за рахунок підприємства, включити їх до бази соціального податку треба обов'язково.

До речі, обласні чиновники з цього питання зі столичними інспекторами не згодні (лист УМНС по МО від 25 листопада 2003 р. № 05-05/Я515).

А тепер податківці вказують на те, що будь-яку премію треба відзначити в трудовому або колективному договорі. Інакше в базу по ЕСН вона не ввійде. Позиція чиновників щодо компенсаційних виплат не змінилася. Ці виплати не включаються в податкову базу по ЕСН, якщо встановлені законодавчо (п. 1 ст. 238 НК). А компенсації за порушення встановленого строку виплати заробітку обумовлені Трудовим кодексом (ст. 236).

Правда, вони знову забули про свій лист № 28-08/42923. Тоді податківці порахували, що на компенсації за вимушений прогул нараховувати ЕСН треба. Але якщо тільки на роботу співробітник повернувся на підставі рішення суду.

Так що почекаємо, поки працівники УМНС по м. Москві прийдуть таки до спільної думки.

Нагадаємо

Виплату премії виробляють на підставі наказу керівника. Його типова форма носить номер Т-11 (затверджено постановою Держкомстату від 5 січня 2004 р. № 1).

Положення про преміювання складається в довільній формі. Бажано включити в нього всі можливі на фірмі премії та подібні виплати. У трудовому або колективному договорі потрібно тоді просто зробити посилання на цей документ.

Олексій ПЕТРОВ

Матеріалпредоставлен журналом "Московський бухгалтер", № жовтні 2004


Стаття отримана: Клерк.Ру

Детальніше »