Чи допускається використання відповідно до частини 2 ст. 160 Цивільного кодексу Російської Федерації факсимільного підпису генерального директора для підписання первинних облікових документів?

Газеті "Московський податковий кур'єр" № 17 (вересень 03)

Згідно частини 2 ст. 160 Цивільного кодексу Російської Федерації (далі - ГК РФ) використання при вчиненні правочинів факсимільного відтворення підпису за допомогою засобів механічного або іншого копіювання, електронно-цифрового підпису або іншого аналога власноручного підпису допускається у випадках і в порядку, передбачених законом, іншими правовими актами або угодою сторін.

Однак відповідно до п. 3 ст. 2 ГК РФ до майнових відносин, заснованих на адміністративному або іншому владному підпорядкуванні однієї сторони іншій, у тому числі до податкових і інших фінансових і адміністративних відносин, цивільне законодавство не застосовується, якщо інше не передбачено законодавством.
Федеральний закон від 21.11.96 № 129-ФЗ "Про бухгалтерський облік" (далі - Закон № 129-ФЗ) встановлює єдині правові і методологічні основи організації та ведення бухгалтерського обліку в Російській Федерації.

У відповідності зі ст. 9 Закону № 129-ФЗ всі господарські операції, що проводяться організацією, повинні оформлятися виправдувальними документами. Ці документи служать первинними обліковими документами, на підставі яких ведеться бухгалтерський облік.

Первинні облікові документи приймаються до обліку, якщо вони складені за формою, що міститься в альбомах уніфікованих форм первинної облікової документації, а документи, форма яких не передбачена в цих альбомах, повинні містити такі обов'язкові реквізити:

а) найменування документа ;
б) дату складання документа;
в) найменування організації, від імені якої складений документ;
г) зміст господарської операції;
д) вимірювачі господарської операції в натуральному і грошовому виразі;
е) найменування посад осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення;
ж) особисті підписи зазначених осіб.

Своєчасне і якісне оформлення первинних облікових документів, передачу їх у встановлені терміни для відображення в бухгалтерському обліку, а також достовірність які у них даних забезпечують особи, які склали та підписали ці документи.

Враховуючи викладене, не допускається використання в первинних облікових документах факсимільного відтворення підпису осіб, відповідальних за здійснення господарських операцій і правильності їх оформлення.

Роз'яснення підготовлено на підставі офіційного листа УМНС Росії по м. Москві вих. № 11-14/29297 від 02.06.2003, підписаного заступником керівника Управління МНС Росії по м. Москві радником податкової служби Російської Федерації I рангу Ю.А. Мавашевим.


Стаття отримана: Клерк.Ру

Детальніше »